Zimne teple napoje

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który również zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie kontrolują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź też kruszonego lodu. W internecie i sztukach kucharskich można wyszukać wiele przepisów na świeże napoje tego rodzaju. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak warto zapoznać się wydawać je samemu. Stanowi obecne nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale również większe. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wejdą z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi obecny o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można osiągnąć o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to czynnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najtańszych owoców na rynku. Otrzymany napój jest lekki, ważny i zdrowy - ale każdy gęsty koktajl można mówić jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem napoju stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i widoczne na jakimkolwiek stoisku. Korzystnym wyjściem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta unikalna forma będzie miłym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i gotowe efekty to wciąż nie wszystko. Trzeba mieć poważny sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbycie jest dużo takich towarów i warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który tak zaspokoi swoje życzenia oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który sprawi się nie ale do deserów owocowych, ale oraz na przykład do wykonywania mrożonej kawy.