Umowa o dzielo system informatyczny

Wiele własnych spółek specjalizuje się w sprzedaży i stawianiu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od sposobie prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla młodego lokalu, jak i dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą różnić się między sobą w zależności czy przechodzimy do pracowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, a że z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii zajmują się jeszcze popularniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z elementem gastronomicznym jaki nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest sposób POS. W wielkich miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy a takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy mają znacznie problemów gastronomicznych na obszarze całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Jest on właśnie skonstruowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i publikacja na jednakowych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie z tego, lub stanowi zatem jakaś restauracja, czy i sieć restauracji.

Na ostatnim poziomie celowo nie podamy firmy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do określonego kliencie. Przyjmijmy, że wyjście jest oparte na zintegrowanym systemie, który zapewni zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy i całe zarządzanie gospodarką magazynową. W współzależności od prace program może współpracować z terminalem dotykowym, a i z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów lokalnej czy na samym miejscu, używając standardowy sprzęt PC.