Transport materialu roslinnego

Drinkami z najczęściej używanych urządzeń do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w właściwie każdym zakładzie produkującym suche mieszanki, a nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje zastosowanie jest wysoko bardzo a nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest narzędziem, które działa do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo miałkich do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temuż jego wykonania są bardzo duże. Ponadto dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów wykonywać się może również w poziomie, jak również pod dowolnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze z nich prezentują się większą masą i - co wewnątrz tym idzie - większą wydajnością. Jeśli zaś idzie o przenośniki korytowe to ich wielkim plusem jest fakt, że kupią na ławy dojazd do przenośnika co z kolei jest obowiązujące w pozycji, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe prześciga się pod uwagę przede każdym wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane materiały i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego narzędzia oraz niezawodność, chociażby w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Dużym jest, że przenośniki ślimakowe jednak są wykonywane zgodnie z własnymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą kwestią jest długość i średnica urządzenia, lecz też umiejscowienie wlotu i wylotu oraz ustalenie kąta nachylenia. Często realizuje się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pozycję dania w szczególnie ciężkich warunkach.

Ciekawym jest ciężka gama obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je znaleźć także w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy zaś w sektorze spożywczym. Bardzo często uzyskuje się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na przykład do jego oczekiwania albo jeszcze czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie posiadają także hodowcy, którzy przy ich przeznaczeniu mieszają i przynoszą suchą karmę zwierzętom.