Test ciazowy ile czasu po stosunku

Kobiety starające się o dziecko, a dodatkowo te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które potwierdzą czy więcej wykluczą obawy (bądź te możliwość) na pokrycie. A które są te symptomy? Kiedy można się ich doszukiwać? Pierwszym a zarazem najbardziej rozpoznawalnym objawem wybiera jest niewątpliwie brak okresu. Nie narzeka jednak po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być dane wieloma czynnikami, między innymi stresem i wadą. Z kolejnej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza wpadnięcia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują jeszcze do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stopnia nie ma, za wtedy stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dużo?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy odczuwają objawy ciąży już w wczesnym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak są one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie następuje i pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a przechodzą w stronach 20. Oto lista objawów, jakich potrafisz (a nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Wrażliwe i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety dochodzi do wielu zmian hormonalnych, które zamierzają na planie przygotowanie przyszłej zajmujemy nie jedynie do prawidłowego mienia dziecka w przeciągu ostatnich 9. miesięcy, ale i do przyszłego wychowania. Dlatego, z powodu rozciągania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stawać się większe, a sutki mocniejsze i trudniejsze. Nudności oraz wymioty. To prawdopodobnie najbardziej popularny i częsty objaw ciąży. Dokuczają one znacząco w godzinach wczesnoporannych, i trwać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w liczbie ciąży (tylko i tutaj są odstępstwa od podstawy – moja kuzynka niedawno była doskonały raz przy okazji i liczcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co czyni objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich przyspieszenie jest o dużo popularniejsze wśród kobiet, które rosną w ciągłym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, albo same wszelka zmiana smaku. To, że w ciąży stanowimy w stanie zjeść wszystko, co jest na naszej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita wydaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą spowodowane jest zmianami hormonalnymi w polskim organizmie.

Jak jednak zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, jednakże nie muszą się pojawić. Nie stanowi wyjątkowo powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo mocno odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale dają się (i to całkiem często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie liczcie więc filmom i serialom, które alarmują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany stanów i omdlewanie już od ważnego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta jest bowiem stan błogosławiony w całkowicie nowy, swój sposób.