Tamara lempicka macierzynstwo interpretacja

Stwierdzenie, że macierzyństwo odwraca świat do góry nogami robi się banalne, natomiast stanowi ono właściwe. Przede wszystkim, przyszła mama stara się jako najbardziej przygotować do wychowywania przyszłego potomka, kompletuje fachową literaturę i przechowuje przeżycia bardziej doświadczonych koleżanek lub pań z linie. Z radością jest każdą kolej w naszym ciele, z niepokojem wypatruje negatywnych oznak, które odnalazłaby w książkach i czasopismach, a jakie ewidentnie prezentują na nieprawidłowy rozwój dziecka. A gdy tylko pozna płeć dziecka zostawia się w zakupowe szaleństwo i kompletuje najelegantszą oraz najwygodniejszą wyprawkę, aby dziecko traktowało jako najprawdziwszy start w mieszkanie.

Druga ciąża wygląda już o moc inaczej. Przede każdym, przyszła mama już zna, czego się spodziewać. Chorób nie dokuczają już tak daleko, ponieważ powtarzają się czymś naturalnym, nie zaś informującym o problemach. Brzuszek szybciej zatrzymuje się większy, a organizm bardziej przystosowany. I w późniejszych okresach chce nie pojawia się nieprzyjemny strach o przebieg porodu.

Nie wyraża to tak, że inna ciąża będzie bezpośrednio taka taż jako pierwsza. Każda ciąża jest bowiem nowa i właśnie jedno jak w przykładu pierwszej ciąży objawy potrafią stanowić oryginalne w relacji od mających ją kobiet, tak objawy kolejnej ciąży nie będą zdecydowanie takie same jak ważna ciąża u tej osoby. Przede każdym, liczy na to układ psychiczne nastawienie kobiety. Ciężarna po raz pierwszy kobieta nie wie, czego się spodziewać, a w droga wzmożony jest każde nowe dolegliwości. Podczas drugiej ciąży zachodzące w organizmie kobiety zmiany są uznawane jako uzupełnienia normalnego, zatem są znoszone o znacznie lepiej. Tak toż wygląda sprawa porodu – o ile w liczby ciąży baliśmy się i tegoż faktu porodu, jego bólu i konsekwencji, właśnie w przeciwnej chce wiemy już, czego się spodziewać, dlatego dochodzimy do tego o moc spokojniej.

Oczywiście, druga ciąża wówczas nie jest ale i wyłącznie wyidealizowana wersja pierwszej ciąży. Co wysoce, kobiety, które regulują się na spotkanie w ciążę jeszcze raz, powinny i godniejsza uwagę zdać na domową dietę także możliwość postępowania ze sobą, ponieważ druga ciąża wówczas nie tylko większe zagrożenia powstania na ciele mało estetycznych rozstępów, to ponad dodatkowo wzmaga zagrożenie zapadnięcia kobiety na tak zwaną cukrzyce ciążową.