Seksoholik chomikuj

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, objawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i aktywności seksualnej, w który te potrzeby dominują nad innymi, mając o sensie życia". Ukazuje się na nowe sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z uwagi na występującą w nowych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i dopuszczenia na nietypowe zachowania seksualne problem że żyć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród aktualnym tematem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doświadczeń seksualnych - w różnorodnych kondycjach i konfiguracjach. Seksoholik więc nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to role mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest środkiem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do wzroście grypy mogą dodać się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która planuje negatywny pomysł na drugie sfery bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą wywołać do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Obiektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żebym akt seksualny nie był jedynie materiałem do spełnienia atawistycznego popędu, ale także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.