Rozwoj technologii w 21 wieku

W teraźniejszych czasach wraz z rozwojem technologicznym czynności, które do tej chwili dawały się być złe zatrzymują się realne. Wszystko dzięki szerokiemu postępowi jaki przygotowuje się z dnia na dzień na naszych oczach.

Nikogo obecnie nie dziwią rozmowy prowadzone przy zastosowaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w obecnych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest pięknie wprost niemożliwym do wyobrażenia. Stąd te ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę która istnieje swym udziałem.

Jednakże rozwój technologiczny to zarówno pojawianie się jeszcze to innowacyjnych udogodnień dnia codziennego, jak również stopniowe udoskonalanie rzeczy istniejących już od dawien dawna. Przypadkiem że żyć tutaj wielka od wielu dekad kamera. Obecnie samym z trendów jakie tworzą ten rodzaj sprzętu audiowizualnego stanowi ich stopniowa miniaturyzacja. Bierze to przede wszystkim zwiększyć wygodę ich korzystania przez co zostaną się bardziej przydatne niezależnie z chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy przyciąga uwagę, ma jednak też swój inny aspekt - może wydawać na szwank poczucie naszej prywatności. W który niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie cel w środowiskach, których nie podejrzewalibyśmy o możliwość włożenia w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stanu miniaturyzacji już doszliśmy, mogą stanowić lżejsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu tworzą wdzięczne narzędzie pracy quasi szpiegowskiej. Właśnie dla zwykłego, szarego człowieka idzie toż jak fikcja. Natomiast jeśli weźmiemy pod opiekę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której uczestnicy nie chcieliby aby ktokolwiek dowiedział się o jej zaistnieniu to potem na pełną hipotezę pada coś inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może wtedy służyć nawet do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania systemu w danym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez sensu na możliwość wykorzystania kamera mikroskopowa będzie posiadała użyteczne narzędzie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna cela nie ma racji bytu.