Posnet thermal logo

Jak wiemy każde przedsiębiorstwo, oczywiście legalnie działające, musi posiadać kasę fiskalną lub urządzenia podobna. Drukarka fiskalna posnet thermal w aptece jest, to niezbędna do aktywnej i wspólnej z założeniem pracy farmaceutów. Do czego zapewnia taka drukarka a które wymogi powinna spełniać?

systemy klasy erpProgramy, systemy klasy ERP - POLKAS & COMARCH

Przede wszystkim powinna posiadać homologację, która potwierdzi, że stanowi ona brana zgodnie z jej wydobyciem i prawem. To podstawa. Angażuje się ona rejestracją przychodów, które następne są liczone w ramach podatków: ciepłego i VAT. Przychody te pochodzą głównie z handlu detalicznego. Drukarkę fiskalną od kasy fiskalnej odróżnia to, iż nie działa ona sam. Cieszy się tylko rejestrowaniem i wydawaniem paragonów. Bezwzględnie wymaga podłączenia do komputera, na którym działa się rejestracji rachunków za pomocą dowolnego oprogramowania, które stosuje zarządzanie drukarką przez złącza RS-322 lub USB. W przypadki USB najczęściej konfiguruje się je właśnie, iż są rozumiane jako złącza RS-322.
Apteczne drukarki fiskalne są nieco droższe, niż drukarki sklepowe czy biletowe. Często oprócz podstawowych funkcji posiadają opcje dodatkowe takie gdy na dowód wycenę leku, wycenę recepty czy wykonanie raportu korzystnego dla aptek. Niektóre modele oferują automatyczne drukowanie raportów czy nawet dołączanie do paragonów informacji o imieninach czy ciekawe cytaty. Dla drukarek oprócz niezawodności istotna jest i ich uroda oraz wielkość, aby mogła się dobrze tworzyć z stanowiskiem pracy. Wysoką funkcjonalność zapewni także możliwość wymiany rolek dokumentu i wygoda użytkowania, którą dają między innymi ciekawy, przejrzysty wyświetlacz czy ergonomiczne zaprojektowane przyciski. Warto wybrać modele sprawdzonych producentów, którzy obiecują łatwo dostępny serwis i duży czas gwarancyjny.