Pompa tlokowa animacja

Pompa membranowa inaczej zwana jest pompą wyporową. Znajduje swoje zastosowanie między drugimi w różnych instalacjach do przetłaczania prawie każdego medium. Jej roboczym organem jest syntetyczna lub gumowa membrana, która przesuwana jest przy pomocy dźwigni.
Cechy ważne
Jej właściwością szczególną jest zabieg przecieków, dzięki czemu stanowi szeroko używana do pompowania cieczy toksycznych oraz zanieczyszczonych. Jej wykonanie kieruje się do oczyszczalni wody, przemysłu farbiarskiego, drukarskiego, lakierniczego, do transportu produktów spożywczych, w sektorze mechanicznym, ceramicznym, górniczym, budowlanym, włókienniczym, spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym i chemicznym, a ponadto przy transporcie chemikaliów.

Pompy membranowe zapewniają niezawodny, skuteczny i dobry transport wszystkiego typu cieczy.
Pompy, które pracują z zastosowaniem pneumatyki wymagają dostawy sprzężonego powietrza. Stanowią one napędzane sprężonym powietrzem. Ich wykonanie zakłada się wraz z zasileniem sprężonym powietrzem za pomocą systemu dystrybucji kierującego powietrze na samą z membran. Membrany zaś związane są wspólną osią. Jedna membrana wykonująca posuw tłoczenia prowadzi w prywatną stronę drugą która w bieżącym czasie zasysa medium. Następnie ponownie cykl powtarza się z odwróceniem zakresów działania.

Rodzaje pomp
Pompy membranowe proste są w nowych wykonaniach membran: NR (guma naturalna), NBR, EPDM, FKM (Viton), SANTOPREN. Rodzaje napędu pomp są następujące: pneumatyczny (sprężynowym powietrzem), silnik elektryczny, z silnikiem spalinowym, hydraulicznie.
Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem proste są w pozostałych wykonaniach materiałowych m.in. metalowe również z ciał sztucznych. Dają możliwość transportu mediów agresywnych chemicznie, ściernych, a oraz dużej gęstości. Na placu istnieją pompy w działaniach sanitarnych (pompy spożywcze) oraz pompy z certyfikatem ATEX.