Pojemnik 90 cm

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W zależności od kształcie i modelu potrafią stanowić poświęcone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które wytwarzają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura pyłów nie może być czystsza niż 200 stopni Celsjusza też nie potrafi stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest zupełnie prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on dostarczany w celkach ze skrzydełkami zamieniającego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają za zajęcie w technologia ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wtedy w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na dowolnym kroku produkcji, zarówno w rozmiarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w sferze ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Można je zakładać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z punktów wyposażenia dozowników celkowych potrafi istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z łatwością dostosować wydajność dozownika do własnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.