Pakowanie prozniowe ryb wedzonych

Pakowanie próżniowe daje dużą siłę nad tradycyjnymi formami pakowania i chronienia. Produkty zapakowane w współczesny środek dłużej zachowują świeżość plus są dostępniejsze w transporcie na większe odległości.

Dotyczą one na prawdzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, które stanowi również zgrzewane i szczelnie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek artykuł w opakowaniu jest przekazywany we mieszkaniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszystkiego wnętrza komory. Jest ostatnie wyjątkowo znana konstrukcja. Po skończeniu procesu zwykle komora zaczyna się samoczynnie. Ten typ urządzenia pozawala na znaczną powtarzalność procesu i sprawność w doborze parametrów próżni i wielkości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z małych umożliwiających pakowanie samego produktu na raz do bardzo niebezpiecznych wymagających specjalnych kół działających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - przedstawiam się zewnętrznym typem ssania. Zwykle stanowi ona niskich rozmiarów. Produkty znajdują się na zewnątrz urządzenia a do sposobu jest montowany jedynie koniec worka. Odsysanie więc robi się na zewnątrz komory. Dla tego rodzaju urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie istotne jest, który rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona więcej na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o niebanalnych wzorach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona z ostatnim szybsza część pakowanych artykułów na doba. Dla zastosowań amatorskich albo w małej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań finansowych w znaczących sklepach lub zakładach produkcyjnych idealniejszym lekarstwem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania dodatkowo w znaczniejszym horyzoncie czasowym idzie na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Własnym rynku istnieje sporo producentów pakowarek. Tepro to spółka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na zbytu już 50 lat!