Obowiazek kasa fiskalna mechanik samochodowy

ghg 262Zobacz opis w pdf

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma każdy przedsiębiorca, który realizuje usługi lub dokonuje sprzedaży na sprawę osób fizycznych i rolników rozliczających się na podstawie ryczałtu. Do tyłu 2016 roku podatnicy mogą także korzystać z wybranych przywilejów podatkowych, bez konieczności nabywania kas fiskalnych.

Skoro nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinku z przepisów, który zmusza do końca 2016 roku, jest przepis mówiący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne obroty w ubiegłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które rozpoczęły energię w momencie stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do grupy miesięcy prowadzenia akcje w określonym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w programie przedsiębiorstw, które potrzebują płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, które nie robią swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w trybie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą dostać kasę fiskalną w ruchu 2 miesięcy po przejściu tego limitu. Ten tenże obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na kursy pasażerskie z opcją opłacenia ich w swoisty sposób niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy liczyli się na platformie faktur za wykonane usługi na sytuację osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż koniecznie musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stron do silników a samych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, artykułów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.