Na ile przed planowana ciaza odstawic tabletki

W okresie, kiedy staramy się z swym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest złym liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i spowodowały go, by jak najszybciej powiadomić rodzinę i partnerów o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie istniejemy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na dowolne zasadzie działają testy ciążowe tanie w aptece. Ich pracowanie jest bowiem bardzo praktyczne. Polega na wykryciu hormony HCG (wykonywanego w wypadku zajścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle czytelne w kadrze i jednocześnie bardzo wrażliwe, dlatego należy je zaczynać razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z kilku czynników:

przeterminowanie – tak samo jak całych innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych więcej nie należy używać po upływie terminu ważności. Wtedy gdyż jego pozycje mogą być zaburzone, a produkt będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na zysk testu ciążowego nie lecz jego prawdziwe przygotowanie i odczekany godzina od czasu ewentualnego zapłodnienia. Duże są również choroby kobiety, podejmowane przez nią leki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sprawie powinny raczej zgłosić się do specjalisty, bo w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do jakiej tak naprawdę nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego zrealizowaniu, wyszedł ujemny. Może zatem oznaczać, że dobiegło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ najprawdopodobniej istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można stwierdzić ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby dysponować większą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy wspominać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej swobód należy udać się do lekarza i wykonać specjalne badania. Choć w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wydarzeń w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.