Mity dotyczace ciazy

Większość osób z niecierpliwością wyczekuje momentu, gdy będą mogły wraz ze naszym partnerem powiększyć rodzinę o niskiego obywatela. Część kobiet spogląda ale z strachem na ostatni konieczny czas ich działania, pamiętając fakty i mity o ciąży, które słyszały przez całe własne mieszkanie. W tym artykule postaramy się przedstawić fakty i mity o ciąży, aby raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy przyszłych mam.

program do prowadzenia firmyProgram Księgowy Optima. Rozwiązania dla biur rachunkowych

Nie wieszaj firanek ani zasłon – PRAWDA. Chociaż brzmi to całkiem irracjonalnie, stanowi zatem prawda. Lekarze przyznają, że długie trzymanie rąk w górze może uczynić nie jedynie do powstania zaburzeń trwałości i groźnych upadków oraz omdleń, a oraz do naciągnięcia więzadeł, na jakich rozwiązana jest macica, co powodować że do poważnych zagrożeń chce.
Nie irytuj się, bo dziecko będzie płaczliwe i marudne – PRAWDA. Hormony stresu, które w terminie ciąży są produkowane przez system kobiety, przenikają i do ciała dziecka. A w okresie ciąży trzeba starać się tym szczególnie pamiętać o swój nastrój, starać się nie denerwować także w skalę możliwości budzić się domowym, relaksacyjnym zabiegom, takim jak na przykład czytanie ulubionej książki. Wtedy hormony szczęścia udzielą się te dziecku zaś w karze będzie ono lepsze.
Nie noś łańcuszka, żeby dziecko nie owinęło się pępowiną – FAŁSZ. Zjawisko okręcenia się dziecka w pępowinę jest spowodowane wieloma czynnikami, między innymi ważną aktywnością nienarodzonego dziecka w łonie matki. Jednak noszenie biżuterii nie jest na ostatnie żadnego wpływu.
Nie przyjmuj wyprawki przed urodzeniem – FAŁSZ. To jedynie i wyłącznie zabobon, w dodatku bardzo trudny, ponieważ zakupienie wszystkich niezbędnych artykułów dla innego domownika będzie olbrzymim wsparciem dla przyszłych rodziców, którzy zmęczeni porodem i ciekawostkami związanymi z przyjęciem nowego członka grupy mogą bezpośrednio w świecie nie liczyć na to czasu. Co więcej, niezwykle ważne jest wypranie ubranek dziecka przed prawem ich po raz pierwszy, aby substancje, którymi ciuszki są nasączone, nie spowodowały uczulenia wrażliwej skóry noworodka. Dlatego zakupienie wyprawki przed narodzinami potomka potrafi stanowić dostarcz widziane jako czynnik niezbędny. Jedynym ograniczeniem pewno stanowić jedynie nieznajomość płci dziecka.
Nie wchodź tyłem do celu jazdy, bo dziecko ułoży się pośladkowo – FAŁSZ. To przesąd taki tenże, kiedy w przypadku łańcuszka na szyi w momencie ciąży. Dziecko może złożyć się pośladkowo w jakiejś chwili, bawet już w czasie porodu i wtedy bez wielkiej przyczyny. I na pewno okazją nie będzie zachodzenie w samochodzie czy tramwaju tyłem do obrocie jazdy.