Maszyna wilk

Wilk do ciała to maszynka do prowadzenia mięsa oddana do celu profesjonalnego, stanowiąca całość spośród najważniejszych urządzeń do obróbki mechanicznej żywności.

 

Używane są one często w części gastronomicznej – restauracjach, cateringach, hotelach i salach weselnych i sklepach mięsnych, supermarketach, a ponadto zakładach żywienia zbiorowego np. szpitalach i metodach, gdzie niemożliwe jest wykorzystywanie zwykłej maszynki do mielenia mięsa. Cechują się dużą wydajnością, praktycznym doborem ustawień oraz dokładnością wykonania, zezwalająca na dobre zatrudnienie w czystości. Wydajność mielenia mięsa prze tego standardu maszynę może liczyć nawet 350 kg/h. Najlepsze modele mają ofertę pracy ciągłej przez kilka godzin a system schładzający, zapobiegający przegrzewaniu się mięsa podczas mielenia. W części spowodowane są ze stali nierdzewnej lub aluminium oraz potrafią opcję zmiany obrotów na lewe czy prawe, antypoślizgowe nóżki i zabezpieczenie silnika przed przegrzaniem wraz z przyciskiem resetu w sukcesu zacięcia się urządzenia podczas pracy.

Ważnym wyjątkiem jest podajnik, którego wzór i pojemność znacznie przychodzi na reakcję i wydajność pracy. Niezależnie od mocy urządzenia także jego możliwości przerobowych mięso przygotowane do mielenia w wilku pragnie być wcześniej pozbawione kości i skóry. Rozdrabniane mięso zapewne być proste, gotowane lub mrożone.

Maszynę do mielenia mięsa uzupełniamy o wiele rodzai praktycznych akcesoriów takich jak nowej wielkości sitka, przystawki do nadziewania kiełbas lub szatkowania warzyw. Urządzenie jest wyłącznik awaryjny i funkcję automatycznego wyłączenia w przypadku braku napięcia elektrycznego. Maszyna i urządzenia muszą robić funkcjonuje w gastronomii normy oraz być stosowne atesty dające je do kontaktu z żywnością.

Sklepy oferujące wilki do mięsa oferują niezwykle różny wybór tych urządzeń. Przed zakupem warto zastanowić się nad wyborem urządzenia do swoich spraw i charakteru wykonywanej kampanie. Dzięki nim pasowane obróbce ciało jest dużej formy oraz pozbawione sztucznych konserwantów i barwników.