Jak znalezc dobre biuro tlumaczen

Biura tłumaczeń coraz częściej pojawiają się w krajobrazie większych i mniejszych miast. Różnią się one zakresem oferowanych usług, czasami również ceną. Z całą pewnością różnią się również jakością świadczonych usług – jak wiadomo- biuro biurowi nie równe. Jak więc wybrać takie biuro, które spełni oczekiwania klienta?

Sprawdź opinię biura. Możesz w tym celu zrobić rozeznanie wśród znajomych, pytając, które z biur tłumaczeń mogliby Ci polecić. Dobrze jest również zorientować się, jaką opinię ma dane biuro w sieci – w tym celu możesz przejrzeć fora internetowe. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z witryną internetową firmy ( jeżeli biuro ją posiada ) – im bardziej profesjonalna strona, tym większa szansa, że z takim właśnie biurem masz do czynienia. Innym sposobem, dzięki któremu wybierzesz biuro, które zajmie się tłumaczeniem dokumentów może być porównanie ceny – jeśli tylko jest to możliwe, poproś o darmową wycenę tekstu, który ma być przetłumaczony. Pamiętaj, że teksty wysokospecjalistyczne to teksty, których tłumaczenie będzie droższe, nie daj nabrać się na zbyt niską cenę. Podczas kontaktu z biurem dowiedz się, czy zatrudnia ono tłumaczy kompetentnych w danej dziedzinie, przecież zależy Ci na profesjonalnym tłumaczeniu dokumentów – tłumacz powinien znać język specjalistyczny oraz specyfikę branży. Warto poprosić o możliwość sprawdzenia certyfikatów nadawanych konkretnym tłumaczom lub całej firmie. Dopytaj o to, czy jest możliwy ciągły kontakt z zespołem, który zajmowałby się tekstem, który polecisz przetłumaczyć, będzie to przydatne w przypadku zmian w tekście, lub jakichkolwiek wątpliwości ze strony zespołu pracującego nad danym tekstem.

http://budohal.pl/erppolkas/systemy-erp-program-do-przelewow/

Nie istnieje uniwersalna metoda, która zapewni wybranie najlepszego biura tłumaczeń. Warto jednak zwrócić uwagę na przedstawione powyżej aspekty. 

Więcej na http://www.lingualab.pl/branze/tlumaczenia-dokumentow


Biuro Tłumaczeń Lingua Lab
Piastowska 8A, 30-211 Kraków
12 350 59 20
http://www.lingualab.pl