Jak znalezc dobre biuro tlumaczen

Biura tłumaczeń coraz częściej pojawiają się w krajobrazie większych i mniejszych miast. Różnią się one zakresem oferowanych usług, czasami również ceną. Z całą pewnością różnią się również jakością świadczonych usług – jak wiadomo- biuro biurowi nie równe. Jak więc wybrać takie biuro, które spełni oczekiwania klienta?

Sprawdź opinię biura. Możesz w tym celu zrobić rozeznanie wśród znajomych, pytając, które z biur tłumaczeń mogliby Ci polecić. Dobrze jest również zorientować się, jaką opinię ma dane biuro w sieci – w tym celu możesz przejrzeć fora internetowe. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z witryną internetową firmy ( jeżeli biuro ją posiada ) – im bardziej profesjonalna strona, tym większa szansa, że z takim właśnie biurem masz do czynienia. Innym sposobem, dzięki któremu wybierzesz biuro, które zajmie się tłumaczeniem dokumentów może być porównanie ceny – jeśli tylko jest to możliwe, poproś o darmową wycenę tekstu, który ma być przetłumaczony. Pamiętaj, że teksty wysokospecjalistyczne to teksty, których tłumaczenie będzie droższe, nie daj nabrać się na zbyt niską cenę. Podczas kontaktu z biurem dowiedz się, czy zatrudnia ono tłumaczy kompetentnych w danej dziedzinie, przecież zależy Ci na profesjonalnym tłumaczeniu dokumentów – tłumacz powinien znać język specjalistyczny oraz specyfikę branży. Warto poprosić o możliwość sprawdzenia certyfikatów nadawanych konkretnym tłumaczom lub całej firmie. Dopytaj o to, czy jest możliwy ciągły kontakt z zespołem, który zajmowałby się tekstem, który polecisz przetłumaczyć, będzie to przydatne w przypadku zmian w tekście, lub jakichkolwiek wątpliwości ze strony zespołu pracującego nad danym tekstem.

Nie istnieje uniwersalna metoda, która zapewni wybranie najlepszego biura tłumaczeń. Warto jednak zwrócić uwagę na przedstawione powyżej aspekty. 

Więcej na http://www.lingualab.pl/branze/tlumaczenia-dokumentow


Biuro Tłumaczeń Lingua Lab
Piastowska 8A, 30-211 Kraków
12 350 59 20
http://www.lingualab.pl