In vitro jakie badania przed

Chęć założenia rodziny często składa się nie właśnie z podjęciem decyzji o małżeństwie, tylko również z myślą posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przypadkach z nowych przyczyn okazuje się to nielegalne i należy podjąć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest właściwie wiele. Potrafi wówczas być np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo niskie parametry męskiego nasienia. Czasem oraz, mimo wielu badań, ujawnia się, że specjaliści nie są w mieszkanie wskazać przyczyny niepłodności także tym tymże wdrożyć dobrych form jej przyjmowania. Kiedy inne metody zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się głównie na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które przeprowadza się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z tego rodzaju rozwiązania często więc mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do naturalnego zapłodnienia. Metoda ta wywołuje jeszcze wiele kontrowersji, jednak dla wielu par chcących mieć potomstwo jest miłym wyjściem.

Warto też wspomnieć, że planując się na taką formę należy ustalić albo będziemy uzyskiwać z nasienia naszego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę główną możliwość. Pierwsza wizyta u specjalisty połączona jest ze określoną ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie robiło się wcześniej, należy również przynieść ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a i zajmuje jej szereg nowych badań. Natomiast pan musi być zbadane nasienie, gra tym kupuje skierowanie do indywidualnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często okazują się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przechodzi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny ruch to otrzymanie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy i instytucji jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu pochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika nasuwa się do ciała kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.