Drukarka fiskalna sklep internetowy

Jeżeli prowadzisz restaurację, bar, kawiarnię albo fast-food z zapiekankami ten materiał jest dla Ciebie. Od 2015 roku wszystka kobieta dominująca w Polsce punkt gastronomiczny, również tzw. “małej gastronomii” ma obowiązek rejestrowania sprzedaży poprzez kasę fiskalną niezależnie od wielkości swoich obrotów.

serwis kas fiskalnych kraków

W praktyce w pokojach gastronomicznych możemy spotkać dwa pierwsze typy urządzeń: kasę fiskalną, czyli urządzenie działające samodzielnie oraz drukarkę fiskalną, jaką należy podłączyć do komputera z aplikacją sprzedażową, bo nie jest ona nawet własnej klawiatury. To drugie rozwiązanie kierowane stanowi w dużych restauracjach czy sieciach szybkiej obsługi. Małe lokale zwyczajnie nie są programów komputerowych do obsługi klientów przy poszczególnych stolikach.
Kasa fiskalna dla gastronomii powinna być kilka ważnych cech, odróżniających ją z zwykłej kasy finansowej i poprawiających pracę kelnerom lub gospodarzom, takich jak: podwyższona odporność na zalanie i zabrudzenie, wytrzymały akumulator, szybką wymianę papieru, intuicyjną i codzienną obsługę czy szybki wydruk paragonu, dla użytkownika jaki z niecierpliwością czeka przy stole na własne rozliczenie. Dodatkowym walorem istnieje możliwość zapisu elektronicznej kopii paragonu, idąca na zapisywanie wydruków np. na stronie pamięci, co ułatwia ich chronienie przez wymagane przepisami 5 lat.
Kasa fiskalna dla gastronomii powinna stanowić dobre wymiary, zezwalające na jej swobodne branie na ladzie czy przy stołach oraz przenoszenie po całym domu, a jeszcze światły i łatwy design. Oprogramowanie gastronomiczne zezwala na prawdziwe monitorowanie sprzedaży i długie rozliczanie kelnerów. Zakup kasy fiskalnej jest dla wielu rozpoczynających działalność sam z zdrowszych nakładów, zatem warto dodać, że przy spełnieniu kilku warunków można pobrać na ostatni przedmiot ulgę, sięgającą nawet 90% ceny kasy. Warto też odpowiednio wcześniej rozejrzeć się za kasą dla gastronomii, aby mieć zdolność jej sprawdzenia oraz przeszkolenia ludzi z zasad jej używania i pomocy z programami do obsługi punktów restauracyjnych.