Drukarka fiskalna posnet

We jakichkolwiek sklepach, także internetowych, ale również w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich także drugich pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie jednak pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w magazynie, to rzeczywiście oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla nabywcy oraz możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony ludzie do zestawień z fiskusem, są być dawane na indywidualnej rolce w grupy papierowej, czy może powinny stanowić tylko notowane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego cesze. Grupa klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to drugi papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą swoich gości do sklepów, na stoiska w centrach handlowych czyli do tematów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest sytuacja, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i użytkownik go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się wpadać w konkretnym miejscu, i klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który może zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia wybierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której może wziąć udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru albo usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na części loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą zabawy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał zamienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej chwile przez fryzjerów i kosmetyczki oraz obecnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.