Drukarka fiskalna emar

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, choć w prawdzie są to dwa różne dania o innych możliwościach. Drukarki fiskalne to wyjątkowo rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesie kas do uprawiania sprzedaży potrzebna jest kasa i sprzedawca, i jeżeli chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer i profesjonalne oprogramowanie.

Takie drukarki powszechnie podawane są w pomieszczeniach gdzie bazy artykułów są bardzo długie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Pozwalają one, tak jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych i prowadzenie sprzedaży. Ale są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Samą z obecnych wad istnieje szansa kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które stanowimy w ofercie. Istnieje wtedy udogodnienie, dzięki jakiemu można uniknąć sytuacji, w jakiej w handlu zabraknie jakiegoś produktu. Również do takich sposobów można zapoznać promocje. Nie wyłącznie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu artykułów w pakiecie w mniejszej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można dokonać wydruk paragonów, a jeszcze fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z możliwością bycia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesie kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych łączy się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten etap. Rozwiązanie wprowadzane w tym przypadku buduje się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w czasie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Większe szans drukarek fiskalnych zobowiązują się z ogromniejszą wartością ich zakupu. Obsługa ich istnieje nadzwyczaj ciężka i trudna ze względu na specjalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoce wymienione argumenty potrafią być nieatrakcyjne dla małych biur bądź po prostu nieopłacalne, jednak każdy sam podejmuję decyzje co chce.