Comarch erp optima opinie

Comarch ERP Optima to uniwersalna aplikacja, pozwalająca każdej marce na prowadzenie pełnej księgowości, i dzięki licznym aktualizacjom jest pełen okres dobrana do najnowszych wzorów.
W oprogramowaniu wybiera się Księga Podatkowa, zawierająca Książkę Zysków i Rozchodów, umożliwiająca inwentaryzację (spis z natury), rozliczenie ewidencji przebiegu pojazdu, a i sporządzenie deklaracji i e-deklaracji.

Ponadto Comarch księgowość to więcej Księga Handlowa. Moduł ten odpowiada za takie operacje jak wykonanie wielopoziomowego planu kont, planowanie okresu obrachunkowego, obliczanie PIT-36, PIT-36L, CIT-8, generowanie automatycznych różnic kursowych i kompensat podczas rozliczeń czy tworzenie zdjęć na platformie stosowanych przez klienta parametrów.
Pomyślano i o ewidencji środków trwałych. Odpowiedni moduł zapewnia takie inicjatywy jak naliczanie odpisów amortyzacyjnych dla środków mocnych oraz ceny niematerialnych, stosowanie trzech innych metod amortyzacji (liniowa, jednorazowa lub degresywna). Uważają się tu także duże funkcje dotyczące automatycznego ewidencjonowania wyposażenia, a też możliwość przypisywania osób dorosłych za jedno jego elementy.
Oprogramowanie Comarch księgowość to typowe rozwiązanie dla wszystkiej firmy, która nie chce zatrudniać osobnej księgowości. Aplikacja stanowi w sumie zautomatyzowana, więc wystarczy tylko wpisać do niej możliwości, aby każdymi wyliczeniami zainteresowało się oprogramowanie. Daje toż nie tylko wygodę, lecz jednocześnie oszczędność kosztów.
ERP Optima można przetestować dzięki możliwości demonstracyjnej. Istnieją dwie metody na wpadnięcie w jej posiadanie. Pierwsza – zamówienie oprogramowania na płycie CD. Druga – pobranie pliku instalacyjnego z internetu. W obu przypadkach należy udać się na część producenta i wypełnić widzący na niej formularz. Które posiada ograniczenia w sądu do dużej wersji? Poza ograniczeniem czasowym – żadnych. Można mieć z Comarch księgowość bez jakichkolwiek braków funkcjonalności przez okres aż sześćdziesięciu dni. Istnieje wówczas stan odpowiedni do przetestowania w realizacji ludzi jej ról. Dopiero po obecnym czasie można zdecydować, czy weźmie się licencję na dalsze używanie, albo też zrezygnuje. Jest ostatnie słuszne rozwiązanie, zezwalające na wolne sprawdzenie, czy warto wydać pieniądze.