Centralny odkurzacz projekt

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do normalnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W starych odkurzaczach filtry nie są w kształcie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które otrzymują się w pomieszczeniu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje również bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje przecież zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w kwestii rurek i przewodów, które zostaną ukryte w granicach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania wykonywa się z niewiele elementów. Podstawowym i najistotniejszym z nich istnieje firma centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które wykonują do centrów ssących zamontowanych w granicach. Końcówkę elastycznego węża zakłada się do najbliższego gniazdka a dzięki temu mocna szybko przystąpić do usuwania zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna prawdopodobnie istnieć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Przeważnie jest zlokalizowana w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej wznosi się z silnika zaopatrzonego w turbinę, która pracuje podciśnienie. Elementem składowym jest zarówno separator zanieczyszczeń i zbiornik na zanieczyszczenia.
Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na znaczniejsze i młodsze. Im silniejszy tym powietrze będzie dużo przefiltrowane.

ultimaDetektory serii ULTIMA® X | GRUPA WOLFF

Gniazda ssące zostają usunięte w bloku w pierwszych pomieszczeniach. W zakładach jednorodzinnych do całkowitego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy tylko jedno gniazdo ssące.