Bezpieczenstwo maroko 2017

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Używane są w drugich gałęziach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko połączone ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego poziomu, co mogłoby wywołać do właściwej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek stanowi reakcję na pytanie co obecne istnieje krótka bezpieczeństwa.

Montaż płytek potrafi być własny czyli w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki dużemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa otrzymuje się ochronę zaworu przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych i środowiska naturalnego.

Płytki są zdecydowanie tańsze niż zawory, cechują się krótszą żywotnością, ale wiele osób spośród nich ma.

Płytka bezpieczeństwa idzie w ten droga, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w środowisku nacięcia. W sukcesu przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój i nie przychodzi do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym powodzeniem cieszą się najniższe i średnio zaawansowane technologicznie płytki. Istnieją wówczas gatunki, które stanowią specjalne nacięcie. Jeśli tylko dołączy do niebezpiecznego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to tania automatycznie pęka, przez co nie dociera do wybuchu.

Proste są również płytki bezpieczeństwa, które są znaczone w twórz laserowy. Mogą korzystać wykorzystanie w sektorze spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w sferze ekologicznej, w motoryzacji itp.