Badanie plodnosci kujawskopomorskie

Badanie płodności u mężczyzn polega przede wszystkim na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest podstawowym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które płyną z znaczeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Kiedy powinno zrobić się badanie?Badanie to powinno się przeprowadzić w sezonie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zakończyć również po innego typu obrazach w ziemi krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podjęciem do badania muszą stać wykonane określone standardy. Negatywnie na wynik mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna stać uzyskana w czasie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (często te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a i nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna również zostać dostarczona w optymalni sposób.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich moc i ruchliwość). Dodatkowo wyświetla się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są również inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u mężczyzn bierze się i nowego rodzaju badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i pełnego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią stanowić również wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się wówczas pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Stanowi obecne tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Określa ono planuj łączenia się przeciwciał z plemnikiem. Wymaga być ich naprawdę dużo dużo, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są też innego typu infekcje. W finału ich wykluczenia prowadzone są badania mikrobiologiczne.