Astra g filtr pylkowy wymiana

W moc gałęziach przemysłu przechodzimy do działania z koniecznością odpylania pyłów, które stanowią mieszaniny pyłowo-powietrzne wybuchowe. Stanowią wtedy podstawowe procesy związane z przeróbką węgla kamiennego, drewna w przemyśle drzewnym, biomasy, pyły organiczne pojawiające się w sektorze spożywczym, pyły powstające w sektorze chemicznym, itp. Atex dust collector, to odpylacz wybuchowy który stał wytworzony razem z unijną dyrektywą Atex.

Dla odpylania mieszanek pyłowo-powietrznych wybuchowych mamy w ofercie urządzenia a wszystkie instalacje zrobione razem z obowiązującą dyrektywą 94/9WE ATEX. Potrafią istnieć one pobierane dla odpylania pyłów należących do grupy wybuchowości St1 i St2. Nasze projekty filtracyjne mają kategorie 3D. Umożliwia więc na montowanie ich w którymkolwiek pomieszczeniu, jaka stanowi zdana do strefy niezagrożonej wybuchem jak zarówno w okolicach 22 zagrożenia wybuchem.

Dla zabezpieczenia urządzeń mamy dwie istotne metody:

Metoda tłumienia wybuchu Technika ta wykorzystuje systemy automatycznie odpowiadające na wstęp ciśnienia wybuchowego i duszące w zarodku powstający wybuch. Organizm jest zaopatrzony w czujniki ciśnienia, które wykrywają powstający wybuch, określa go do centrali, która z zmiany rozpoczyna uruchamianie zawory butli ze materiałem gaszącym. Czas reakcji systemu od wykrycia wybuchu do jego usunięcia to wyłącznie około 60 ms. Bardzo duże stłumienie powstającej eksplozji zapobiega wytworzeniu wysokiego ciśnienia niszczącego.

Metoda odciążania wybuchu Ogranicza się ona do wykorzystania wszelkiego typu membran lub paneli dekompresyjnych, które stosują ciśnienie wybuchu z ochranianego dania na zewnątrz. Tym systemem, ciśnienie jakie prowadzi w ochranianym urządzeniu zostanie skrócone do wartości niestanowiącej zagrożenia. Używamy innego typu wykonania techniczne membran: okrągłe czy prostokątne, płaskie lub wypukłe, zaopatrzone w czujnik zerwania bądź nie, zbudowane ze zwykli węglowej lub kwasoodpornej. Z opieki na obszar płomienia wybuchu wyprowadzonego na zewnątrz, niezbędne jest ustalenie strefy dużej w okolicy obok membrany.

Dodatkowo, wykorzystywanie wyznaczonych stref zagrożenia wybuchem w końcu konkretnej instalacji, całe jej powtarzalni i elementy są stosowane w taki podejście, aby one same nie były okazją powstania źródła zapłonu pyłów.